Jak zacząć oszczędzać?

Niestety nie każdy ma umiejętność oszczędzania. Są osoby, które potrafią wydawać pieniądze na lewo i prawo i pod koniec miesiąca zastanawiają się gdzie się podziała ich wypłata. Oczywiście zdarza się, że po prostu mamy gorszy miesiąc i nie ważne jak będziemy się starać to i tak nic sobie nie odłożymy.

 

Jednak jak można oszczędzać w sposób, który nie będzie zbyt mocno odczuwalny, a jednak uda się coś odłożyć? Jedną z takich opcji jest odkładanie konkretnego nominału do skarbonki. Na przykład możemy sobie postanowić, że jeżeli tylko będziemy mieć monety dwuzłotowe, to je odkładamy. Jest to kwota, która nie będzie bardzo odczuwalna, a mimo wszystko po jakimś czasie, może się z tego uzbierać niezła suma.

Innym również prostym i mało obciążającym sposobem, jest odkładanie wszystkich drobnych z portfela. Na przykład możemy raz na kilka dni wysypywać zawartość portfela i tyle ile tam będzie zostanie odłożone. Jak widać są to bardzo łatwe sposoby, a przynoszą efekty. Może odłożone kwoty nie są powalające, ale od czegoś warto zacząć.

Może Ci się również spodoba