Czy warto wydawać pieniądze na lewo i prawo?

Biorąc pod uwagę bieżące sprawy i to w jakich czasach żyjemy, można by pomyśleć, że nie ma po co oszczędzać pieniędzy. Co chwilę pojawiają się nowe informacje o konfliktach na świecie i nie możemy być pewni, czy nie czekają nas czasy, w których pieniądze nie będą miały żadnego znaczenia. Trzeba więc się zastanowić, czy opłaca się przechowywać oszczędności, zamiast je wydać.

Zawsze możemy się wybrać na wymarzone wakacje i cieszyć się niezapomnianymi wspomnieniami, albo też zainwestować w coś co zawsze pragnęliśmy posiadać, lub też w coś co może nam przynieść dodatkowe korzyści finansowe.

Musimy też pamiętać o carpe diem, nigdy nie wiemy co może nas spotkać. Lepiej więc podejść do sprawy kompromisowo i odłożyć pewną kwotę, taką którą uznamy za wystarczającą, na przykład na czarną godzinę, a resztę wydać na spełnienie swoich marzeń. Pamiętajmy, że sam fakt posiadania odłożonych pieniędzy nie jest marzeniem – marzenia to to, co możemy kupić za te pieniądze. A wiadomo, marzenia są po to żeby je spełniać, a nie tylko o nich myśleć.

Może Ci się również spodoba