Kredyt z rodzicami

Bardzo często, młodzi ludzie, którzy chcą się usamodzielnić i kupić mieszkanie nie mają niestety odpowiedniej historii kredytowej. Banki często odmawiają w takich sytuacjach udzielenia kredytu na mieszkanie. Dlatego też bardzo często młodzi ludzie, decydują się na wzięcie kredytu z rodzicami.

Jest to często jedyna opcja dla osób, które marzą o własnym mieszkaniu. Rodzice często mają już wyrobioną zdolność kredytową oraz zazwyczaj mają stałe stanowiska pracy (starsze pokolenia z reguły rzadziej zmieniają pracę niż młodzi ludzie). Jedyny sporym minusem w tym rozwiązaniu jest to, że z rodzicami mamy większe szanse na otrzymanie kredytu, natomiast przez ich udział, będzie on udzielony na krótszy okres niż gdybyśmy brali go sami.

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie, ze względu na to, że lepiej jest im spłacać kredyt za swoje mieszkanie, niż wydawać prawie tyle samo pieniędzy za wynajmowanie mieszkania od kogoś zupełnie obcego. Jest to też dobra inwestycja – nieruchomości to jedno z lepszych miejsc, w którym warto lokować swoje środki.

Może Ci się również spodoba