Wprowadzenie sztuki do mieszkania

mieszkanie pełne sztukiZaryzykuję stwierdzenie, że każdy człowiek, który kocha dzieła sztuki, winien się nimi otaczać na co dzień. Mowa tutaj oczywiście o naszych domach. Nie musimy wszakże ciągle ślepo podążać za najaktualniejszymi nurtami, a skonstruować u siebie przestrzeń, w której będziemy czuć się doskonale, która będzie nas popychać do działania. W jaki sposób to zrealizować?

Na pewno na początku warto wyznaczyć sobie priorytety i zastanowić nad ogólnym stylem domu. Jeśli lubimy nowoczesność i małą liczbę sprzętów, nie zagracajmy sobie pokoju za wszelką cenę. Pożądane jest pomyśleć o kolorystyce ścian. Czasem to materia mało ważna, dlatego że lwią część z nich okryją obrazy (więcej na ten temat później), niemniej jednak może być również tak, że to od tegoż elementu zależeć będzie, czy w danym apartamencie poczujemy się odpowiednio. Pomyślmy w takim razie, czy wolimy standardowe, przyjazne barwy, czy też prędzej właśnie coś w wyższym stopniu nowoczesnego jak na przykład biel czy warianty szarego. Interesującą opcją jest także tak zwany beton dekoracyjny. Wpasuje się właściwie do każdego pokoju, abstrahując od tego, czy rozmawiamy o sypialni bądź kuchni. Dodaje pomieszczeniom unikalnego, loftowego vibe’u i doskonale sprawdzi się również jako trzon galerii sztuki w mieszkaniu. Beton dekoracyjny jest oczywiście częstokroć stosowany w sytuacjach, kiedy pragniemy urządzić mieszkanie w industrialnym stylu.

artystyczne biuroGdy już zdecydujemy się na styl wystroju i zabarwienie ścian, możemy przejść do tego, co najbardziej ważne – innymi słowy akcesoriów. Może się wydawać, że w rezydencji wielbiciela sztuki bazą będą książki. Możemy w danym pokoju postawić biblioteczkę czy regał, na jakim cała nasza kolekcja lektur będzie się idealnie prezentować. To jednakże niejedyne wyjście. Książki możemy umieścić na półkach wiszących na ścianie. I w tym przypadku warto rozeznać się w internecie, jakie mamy możliwości. Różnego typu półki potrafią mieć nie tylko różnorakie rozmiary, ale też kształty i zastosowania. Naprawdę można odnaleźć wiele nietypowych rozwiązań. Następna materia to oczywiście obrazy. Jeśli pragniemy, żeby nasz salon był niewielką galerią sztuki, powinno być ich przynajmniej kilka. Będą się nawiasem mówiąc idealnie prezentować na tle zasygnalizowanego już betonu architektonicznego, zwanego też betonem GRC albo GFRC, doczytaj: http://www.modernconcrete.pl/beton-grc-gfrc/. Obrazy powinno się rozwieszać mądrze. Musi ich być sporo, niemniej jednak również nie przesadzajmy. Nie pragniemy w końcu czuć się przez sztukę przytłoczeni.

Należałoby porządnie rozważyć kwestię połączenia sprzętów i odcieni. Beton dekoracyjny pasuje niemal do wszystkiego. Można go połączyć z cegłą, drewnem czy przeróżnymi kolorami. Jeśli chodzi natomiast o meble, to tutaj również ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Wbrew pozorom całkiem nieźle może się prezentować kombinacja odświeżonych staroci z nowymi meblami. Tego typu odważny ruch należy jednakże odpowiednio przemyśleć. Upewnijmy się, że gust nie zwodzi nas na manowce.

Może Ci się również spodoba