Psycholog w firmie

Coraz więcej kierowników zdaje sobie sprawę z wagi, jaką ma dobre samopoczucie osób przez nich zatrudnianych. Przedsiębiorstwa współpracują z klubami fitness, oferując chętnym karty klubowe za małe pieniądze.

 

Mówi się również o porannej gimnastyce, praktykowanej podczas przerw. Podobne rozwiązania wpływają dobrze na nastrój członków zespołu, jak również ich wszystkich integrują. Lecz co ze zdrowiem mentalnym pracobiorców? Czy troszczenie się o nie jest obowiązkiem przełożonego? Czy zdołowany człowiek gorzej wykonuje polecenia? Czy powinno się mieć psychologa w korporacji?


Należy wiedzieć, że gdy monotonia stanie się częścią wykonywania nawet wymarzonego zawodu, prędko da się stracić zapał. Psycholog biznesu lub tak zwany coach, który również posługuje się narzędziami z zakresu psychologii, zajmuje się podsycaniem zaangażowania podopiecznych za sprawą dyskusji, szkoleń, dawania wskazówek.

Jego obecność w przedsiębiorstwie, jak i po prostu każda wizyta u psychologa bądź psychoterapeuty, jest w stanie przynieść wyłącznie korzyści, których nie sposób przecenić, doczytaj jakie. Za sprawą rozmowy ze specjalistą pracownik otrzymuje wsparcie i wytyczne, w jaki sposób obchodzić się z prywatnymi kłopotami, jakim sposobem rozwiązywać przeszkody nie do przeskoczenia, jak nie traktować pracy jako zajęcia znienawidzonego. Przewodniczący zespołem natomiast dowiaduje się, jakim sposobem zapewnić środowisko pracy, które będzie bezustannie angażować pracowników.


Specjalista psychologii pomaga uformować środowisko pozytywne, ustalając, jakimi zasadami kierują się kolejni zatrudnieni, stabilizuje relacje między zarządem a pracownikami. Obserwując, potrafi ustalić, jak zaangażować biernych urzędników, czekających tylko na godzinę zakończenia zmiany.

Coach poprawia ich opinię o sobie, udowadnia im, że posiadają głos i mogą wpływać na rozwój firmy, daje również sposobność przychodzenia na prywatne rozmowy, ponieważ człowiek, niepotrafiący sobie poradzić z przeszkodami, które nie dotyczą bezpośrednio zawodu, może tylko po ich rozwiązaniu być gotowym na poświęcenie się poleceniom zawodowym.

Dzięki takim działaniom cały biznes może być lepszy, jednostka gospodarcza jest w stanie w niedługim czasie osiągnąć sukces i sprawić, że codzienność w biurze przestanie być żmudnym wykonywaniem poleceń, a jawić się zacznie jako przynosząca korzyści forma spędzania czasu.

Pamiętajmy też, by nie mylić psychologa z psychoterapeutą. Zobacz, czym zajmuje się najczęściej psychoterapia Wrocław. Są to dwie dość różne profesje.

Może Ci się również spodoba