Opłacalne finansowo kierunki studiów dla młodego pokolenia

studia a pieniądzeMaturzyści, chcący pójść na uczelnie wyższe, bardzo często proszą właśnie mamę i tatę o radę, dotyczącą znalezienia właściwego kierunku studiów. Mimo tego, że nie każde dziecko napisze wybitnie egzamin maturalny, ponieważ przecież niekoniecznie wszyscy mają najlepsze oceny w nauce biologii, matematyki, to przecież zachęcając dziecko do aplikowania po szkole średniej na medycynę ma się szansę dać mu motywację do nauki – pomaganie innym. Warto więc zachęcać do studiowania takiej specjalizacji, między innymi dlatego, iż u nas w państwie, jak również za granicą, cały czas jest za mało wykwalifikowanych osób, szczególnie tych, którzy ukierunkowani są na leczenie dolegliwości, sprawiających cierpienie, zatrudnionych w klinikach skupionych na bólu i zaznajomionych z bólami przykładowo kości, nerwowymi, migrenowymi .

Wszystkim wiadomo, że prawie najpopularniejszym tematem rozmów w społeczeństwie (oczywiście po temacie pogody) – stanowią choróbska. Idąc przez miasto można podsłuchać co krok: „olaboga, jak mnie boli głowa” albo „chyba znowu mam alergię”, „chyba mam gorączkę”, „to pewnie jakiś wirus”. Nie ma osoby, której by cokolwiek nie bolało, wiele osób choruje na migreny, pojawiające się z nieznanego powodu, innych kłują stawy, komuś strzyka w kościach, u innych nagle występują dolegliwości brzucha, wątroby, zębów, oka – po prostu każdej części ciała. Popularnym jest korzystanie wtedy z usług lekarza… a ten często nie wie, jak pacjentom pomóc. Niemożność niesienia pomocy niekoniecznie jest lekarza winą – po prostu osoby po szkole medycznej specjalizują się w wąskich zakresach, natomiast przeróżnych typów bólu bywa dużo za dużo, a ich źródeł prawdopodobnie jest jeszcze większy ogrom. Jak wielu żyje ludzi na planecie – tak wiele będzie rodzajów cierpień.

Podsumowując – zbyt mało jest lekarzy nauczonych walki z bólami. Rozwijają się firmy, uzupełniające te braki – poradnie medycyny niekonwencjonalnej, centra leczenia bólu, niestety jest takich miejsc nadal mało, a to ze względu na niewystarczającą liczbę lekarzy. Powinno się więc motywować dzieci do wybrania medycyny i do zwiększania szeregów tych wspaniałych osób, chcących ulżyć innym w bólu.

Może Ci się również spodoba