O czym myśleć przy odrestaurowywaniu sali weselnej?

Brakuje konkretnych zasad, mówiących o tym, w jaki sposób powinna wyglądać sala weselna. Aby zacząć i po prostu wziąć na siebie obowiązek odrestaurowania, która ma stać się kiedyś otworzona dla nowożeńców oraz tłumu gości, należy się na temacie przygotowywania wesel choć trochę rozeznawać.

Które elementy są niezbędne? Co ekstra można dokupić, jakie powinny być barwy na ścianach, czy zamontowane bez możliwości usunięcia ozdoby, zawieszone obrazy są perfekcyjnym rozwiązaniem?

Naturalnie na elementach, dotyczących wystroju, można się skoncentrować na samym końcu. Na początku należy zastanowić się, które fragmenty sali konieczne są do organizacji przyjęcia weselnego. Oprócz dobrego dojścia do kuchni, miło by było blisko było do również wyjścia z pomieszczenia na taras. Również sam układ sali zdaje się być szczególnie ważny. Potrzebne jest miejsce, przeznaczone na stoły dla bawiących się na weselu. Najlepiej, by było go jak najwięcej, by nawet gdy przyjdzie większa ilość osób nie było zbyt ciasno. Nie powinno się usadawiać gości tuż obok siebie, tak, jakby mieli być sardynkami w puszce. Nic na siłę. Bardziej opłaca się posiadać salę, w jakiej zagości mniejsza liczba zaproszonych, lecz za to para młoda, jak i zaproszeni, będą zadowoleni.

Następnym niezbędnym elementem zdaje się być spora wolna płaszczyzna przeznaczona do tańców. W którymś miejscu musi również mieć swoje miejsce kapela. Nierzadko pożyteczna jest również mini scenka, na której okazjonalnie kapela, przemawiający albo zaproszony komik będzie miał okazję stanąć. Nie należy też zapominać o dzieciach, bawiących się najczęściej na takich imprezach. Miejsce, w jakim będą mogły się bawić ze swym animatorem, nie robiąc zamętu oraz nie marudząc, zdaje się być naprawdę istotną rzeczą.

W momencie, gdy obmyśli się dokładnie układ przestrzeni, przemyśli, jakiego rodzaju zainstalować oświetlenie, efekty specjalne dla tańczących i tym podobne, można wtedy rozpocząć proces zastanawiania się nad charakterem, w jakim salę ma ochotę się wyremontować. Czy to będzie charakter klasyczny? Nowoczesny? Czy kolory ścian powinny być białe? Czy może ciemne? Jeśli nie posiada się zmysłu estetycznego, warto poprosić specjalistę o wskazówki. Bo w nieestetycznie zrobionej auli, nawet przy jej najwspanialszym rozkładzie, lecz o okropnym wystroju – nikt nie będzie miał ochoty się bawić.

Może Ci się również spodoba