Zakładanie własnego salonu tatuażu – o czym pamiętać?

Jednym z ciekawszych konceptów na biznes może być studio piercingu i tatuażu. To branża, rozwijająca się niezwykle dynamicznie i pozwala wybrać zajęcie ludziom z zamiłowaniem do sztuki: studentom Akademii Sztuk Pięknych i innym artystom. Jednakże robienie tatuaży to nie tylko opcja tworzenia sztuki – trzeba zrealizować szereg wytycznych, żeby studio przynosiło zyski.

Po pierwsze, higiena i bezpieczeństwo. Obowiązkowo należy zadbać o rękawiczki jednorazowe nitrylowe albo lateksowe. Ale nie kilka sztuk, rękawice lateksowe pozostaną twoim głównym narzędziem pracy. Oczywiście, zaraz po igłach do tatuażu. W salonie musisz mieć również możliwość dezynfekowania narzędzi. Dobrym pomysłem jest robić to na oczach klienta – jeżeli patrzy, jak przygotowujesz świeże lateksowe rękawiczki, wzbudzasz w nim większą ufność. Więcej o obowiązku noszenia rękawiczek przeczytasz pod tym linkiem. Warto zajrzeć.

Po drugie, jakość dzieł. Aby studio przyciągało klientów, trzeba robić świetne tatuaże. Twoje tatuaże muszą być charakterystyczne, najwyżej jakości, trzeba je wykonywać z dbałością o szczegóły. Nim założysz swój salon, powinieneś mieć pewność, że faktycznie znasz się na tej robocie. Nie zapominaj również, że rękawice nitrylowe na dłoniach zmieniają lekko wyczucie igły – lepiej od razu uczyć się właściwych nawyków.

I na końcu – należy zapewnić odpowiednią atmosferę. Jest tu mnóstwo sposobów: montując wyjątkowe grafiki na ścianach, malując ściany na niezbyt klasyczne wzory. Ciekawe krzesła uzupełnią wystrój. A rękawice lateksowe w nietypowych barwach dopełnią klimatu. Można również postawić w studiu ekspres do kawy albo dystrybutor z wodą, żeby uatrakcyjnić klientom czekanie na swoją kolej.

Wiadomo, przy tym wszystkim trzeba pamiętać o formalnościach. Opisane już wielokrotnie rękawiczki jednorazowe nitrylowe albo lateksowe to podstawa, lecz są jeszcze kwestie finansowe i prawne, jakie obowiązują w każdym biznesie – też takim artystycznym.

W przewijającym się tu temacie rękawiczek, zajrzyj na serwis firmy Skamex, wiodącego dystrybutora.

Może Ci się również spodoba