Zakładanie własnego salonu tatuażu – o czym pamiętać?

Jednym z ciekawszych konceptów na biznes może być studio piercingu i tatuażu. To branża, rozwijająca się niezwykle dynamicznie i pozwala wybrać zajęcie ludziom z zamiłowaniem do sztuki: studentom Akademii Sztuk Pięknych i innym artystom. Jednakże robienie tatuaży to nie tylko opcja tworzenia sztuki – trzeba zrealizować szereg wytycznych, żeby studio przynosiło zyski.

Po pierwsze, higiena i bezpieczeństwo. Obowiązkowo należy zadbać o rękawiczki jednorazowe nitrylowe albo lateksowe. Ale nie kilka sztuk, rękawice lateksowe pozostaną twoim głównym narzędziem pracy. Oczywiście, zaraz po igłach do tatuażu. W salonie musisz mieć również możliwość dezynfekowania narzędzi. Dobrym pomysłem jest robić to na oczach klienta – jeżeli patrzy, jak przygotowujesz świeże lateksowe rękawiczki, wzbudzasz w nim większą ufność.

Po drugie, jakość dzieł. Aby studio przyciągało klientów, trzeba robić świetne tatuaże. Twoje tatuaże muszą być charakterystyczne, najwyżej jakości, trzeba je wykonywać z dbałością o szczegóły. Nim założysz swój salon, powinieneś mieć pewność, że faktycznie znasz się na tej robocie. Nie zapominaj również, że rękawice nitrylowe na dłoniach zmieniają lekko wyczucie igły – lepiej od razu uczyć się właściwych nawyków.

I na końcu – należy zapewnić odpowiednią atmosferę. Jest tu mnóstwo sposobów: montując wyjątkowe grafiki na ścianach, malując ściany na niezbyt klasyczne wzory. Ciekawe krzesła uzupełnią wystrój. A rękawice lateksowe w nietypowych barwach dopełnią klimatu. Można również postawić w studiu ekspres do kawy albo dystrybutor z wodą, żeby uatrakcyjnić klientom czekanie na swoją kolej.

Wiadomo, przy tym wszystkim trzeba pamiętać o formalnościach. Opisane już wielokrotnie rękawiczki jednorazowe nitrylowe albo lateksowe to podstawa, lecz są jeszcze kwestie finansowe i prawne, jakie obowiązują w każdym biznesie – też takim artystycznym.

Może Ci się również spodoba