Wielkie powierzchnie magazynowe – a utrzymanie czystości

Sprzątanie lokali nie jest dziedziną jaką w pierwszej chwili kojarzymy z nowoczesnymi technologiami. Jednakże rozwój jaki dokonuje się w ostatnich latach da się zauważyć także w tak zdawałoby się zwyczajnej aktywności jak sprzątanie.

Znaki tego zjawiska da się znaleźć w wielu współczesnych mieszkaniach, w postaci coraz popularniejszych autonomicznych robotów sprzątających. Jeszcze nie tak dawno temu były one uważana jako ekscentryczna ciekawostka. Teraz, kiedy udowodniły swoją użyteczność, do wyboru jest dużo typów tego rodzaju urządzeń i pomału wypierają one ręczne odkurzacze.

Wspomniany przykład dotyczy jednakże do zastosowania prywatnego. Natomiast co ze sferą profesjonalną? Przemysł sprzątający standardowo był oparty na wykorzystaniu ludzi, gdyż takie rozwiązanie jest najtańsze. Wiąże się to związane z tym, że pracownicy do wykonywania prac tego typu najczęściej należą do osób niewykwalifikowanych, a co za tym idzie nie spodziewają się dużych zarobków. W tej sytuacji kupowanie bardzo nowoczesnych maszyn czyszczących różnego typu wydaje się niepotrzebną inwestycją. Utrzymywanie odpowiedniego parku maszynowego, wiąże się z dodatkowymi kosztami, jak chociażby części zamienne, serwis etc.

Dodatkowo potrzebne jest właściwe przeszkolenie posiadanego personelu. Na przykład pady do czyszczenia podłóg, stosowane w szorowarkach, możemy znaleźć w wielu różnych odmianach. Użycie konkretnego modelu zależy od różnorodnych opcji, takich jak typ czyszczonego materiału czy stopień jego zanieczyszczenia. Generalnie materiały powinny być dobrane odpowiednio do zastosowań, dotyczy to przytoczonych już tu padów, szczotek do maszyn czyszczących, listew zbierających czy choćby kół na jakich jeździ maszyna.

Jasne, że istnieją warunki kiedy zastosowanie ,,cięższego” sprzętu jest po prostu koniecznością. Kiedy trzeba sprzątnąć podłogę wielkiej hali magazynowej lub supermarketu to wysłanie do tego stereotypowej Pani Krysi z mopem w ogóle nie wchodzi w grę. Potrzebne jest zastosowanie odpowiednich maszyn jak zamiatarki samojezdne lub maszyny myjące.

Reasumując, także w zdawałoby się tak mało awangardowej branży jak sprzątanie, jest miejsce dla nowoczesnych technologii. Wiąże się z określonymi kosztami, jednakże można dzięki temu osiągną efekty znajdujące się poza zasięgiem pracy człowieka.

Może Ci się również spodoba