Dlaczego warto inwestować w dobre nagłośnienie?

Organizowanie wszelkiego typu koncertów to niebanalne logistyczne zadanie. By zabawa się powiodła organizator ma obowiązek zadbać nie jedynie o ciekawy repertuar, lecz także prawidłowe nagłośnienie. Mimo że akustycy są nieraz pomijani, to absolutnie dzięki ich pracy widownia może całkowicie radować się dźwiękiem. Jakim sposobem im się to udaje? Z czego korzystają profesjonaliści?

Sprzęt, jaki komponuje nagłośnienie koncertowe to między innymi głośniki i systemy niskotonowe. Biorąc pod uwagę rozmiar przestrzeni, na jakiej odbywa się występ, muszą mieć adekwatne wielkość i natężenie. Im większy występ tym lepszej jakości sprzęt powinien zostać wykorzystany. Zawodowcy mają świadomość w jaki sposób zestroić konkretne komponenty, aby jakość muzyki była znakomita, zaś czerpanie mocy równo rozłożone. To wyjątkowo znaczące odnośnie sal koncertowych, które są użytkowane systematycznie podczas tygodnia, przy przeróżnych wydarzeniach. Stosowny sprzęt to inwestycja na długo.

Trochę inaczej sprawa prezentuje się w przypadku niewielkich sal lub eventów na świeżym powietrzu. Tutaj w wielu przypadkach specjaliści decydują się na nagłośnienie mobilne. Obecnie na rynku dostępnych jest sporo kompletów, które można przystosować do wiadomych warunków – małych koncertów i festynów na dworze. Ów typ jest szczególnie używany przez grupy, które muzykują w przeróżnych miejscach i chcą mieć poręczenie, że zaplecze techniczne jest adekwatne. Komplet mobilny posiada głośniki, mikrofony przewodowe lub na baterie i nie wymaga elektryczności.

Mówiąc o nagłośnieniu niepodobna oczywiście nie nadmienić o mikrofonach. Ostatecznie to dzięki nim wokal dochodzi do głośników i publiki. Mikrofon wokalny ma za zadanie właściwie zbierać głos gwiazdy, niezależnie od jego dynamiki oraz akompaniamentu. Kompetentny akustyk przeważnie posiada w pod ręką parę modeli, które może zharmonizować do rozmiaru koncertu i artysty. Znajomość sprzętu pozwala mu także znakomicie zestroić ze sobą przeróżne warianty, przykładowo mikrofon do instrumentów dętych z przekaźnikiem chóru. To jego profesjonalizm powoduje, że współbrzmienie jest spójne.

Intelekt i doświadczenie technika, w połączeniu ze stosownym sprzętem to sposób na udany występ. Zadowolona widownia niewątpliwie wróci. Do tego danie występującym możliwości pracy na urządzeniach wysokiej jakości, utwierdza ich zaufanie i przekonuje do powtórnej współpracy. Są rzeczy, których nie można nabyć, jednak inwestycja w dobry sprzęt będzie w stanie pomóc je uzyskać.

Może Ci się również spodoba