GPS – wyjątkowe możliwości nowoczesnej nawigacji

Systemy GPS wiązane są głównie z wyznaczaniem przebiegu podróży. Jak generalnie wiadomo, umożliwiają łatwo dojechać do punktu docelowego. Czy musi być to w zasadzie ich jedyne zastosowanie? Okazuje się, iż GPS mogą być wykorzystywane także do innych celów. Wskazujemy, w jakim celu da się ponadto zastosować tego typu sprzęt.

Czym jest GPS?

Technologia GPS, to system nawigowania satelitarnego, który służy do wyznaczania położenia konkretnego posiadacza urządzenia. Dostępne obecnie technologie nawigacyjne dobrej klasy funkcjonują z wysoką dokładnością.
Nawigacja znajduje zastosowanie w rozmaitych obszarach naszej aktywności. W sprzedaży można znaleźć na przykład system antykradzieżowy GPS, a także innowacyjne technologie śledzenia taborów pojazdów dla przedsiębiorstw.

Prewencja przed złodziejami

Kradzieże pojazdów nie należą niestety do wyjątkowych zjawisk. Stąd też użytkownicy pojazdów zmuszeni są do korzystania z rozmaitych metod, żeby umożliwić zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą – https://xtrace.pl/blog/zabezpieczenie-samochodu-przed-kradzieza/. Coraz częściej na tym polu zastosowanie znajdują właśnie technologie nawigacyjne. W praktyce są one w stanie zapewnić skuteczniejsze zabezpieczenie niż inne znane zabezpieczenia.
Wyjątkową popularnością wśród posiadaczy aut może poszczycić się chociażby blokada antykradzieżowa CAN o czym tu: https://xtrace.pl/oferta/immobilizer-can-blokada-antykradziezowa/. Jej funkcjonalność polega generalnie na odcięciu w razie potrzeby silnika bądź unieruchomieniu elektronicznym samochodu. Silnik będzie w stanie zostać odpalony jedynie po odczytaniu określonego sygnału ze sprzętu posiadacza samochodu.

Monitoring aut

Innym wykorzystaniem urządzeń GPS jest śledzenie aut. Liczna grupa spółek wykorzystuje dziś monitoring floty, aby zyskać gwarancję, że samochody są użytkowane przez pracowników uczciwie. Dodatkowo daje możliwość kontrolować parametry eksploatacyjne będących w ruchu aut.
Rozwiązanie, jakim jest monitoring aut GPS, pozwala na precyzyjne śledzenie umiejscowienia auta oraz jej nadzór na obrazach urządzenia cyfrowego. Dzięki temu da się uniknąć niepotrzebnych tras, a nadzorcy parków samochodowych mogą weryfikować, czy ich pojazdy są użytkowane zbieżnie z regulaminem. To natomiast przekłada się w pewnej mierze na redukcję kosztów.

Może Ci się również spodoba