Czy ukończenie konkretnej szkoły zapewni nam sukces w biznesie?

Jeszcze do niedawna ludzie twierdzili, że ukończenie studiów da im świetlaną przyszłość. Wystarczy tylko zdać maturę, wybrać odpowiedni dla siebie kierunek, odebrać dyplom i pracować, zarabiając przy tym miliony. Takie myślenie jeszcze do niedawna było dosyć mocno wpajane młodym ludziom, natomiast czy nadal tak jest?

 

Oczywiście jeżeli wybierzemy odpowiedni dla siebie kierunek studiów, a także będziemy się posiłkować podręcznikami, czy też innymi pomocami dydaktycznymi, to jest bardzo duża szansa, że osiągniemy sukces. Dobrze jest więc już od najmłodszych lat inwestować w pomoce naukowe.

 

Musimy także pamiętać, że nie każdemu, ani też nie w każdej sytuacji, takie pomocą pozwolą osiągnąć zamierzone cele. Niektórzy ludzie rodzą się z umiejętnościami i nie są im potrzebne żadne szkoły, żeby mogli osiągnąć sukces w biznesie. Można to zauważyć na przykładzie wielu osób, z list najbogatszych przedsiębiorców. Nie możemy też liczyć, że samo pójście na studia nam pomoże, musimy dać coś od siebie, żeby tak się stało. Ważne jest to, żebyśmy to zrozumieli.

Może Ci się również spodoba