Jak zarobić na wolnych przestrzeniach w domu dzięki Airbnb

Oferowanie własnych pokoi zwiedzającym to coraz chętniej stosowana czynność na całym świecie. Oprócz zarobku, co jest prawdopodobnie główną pobudką do przekazywania domostw nieznanym podróżnikom, benefitów niezwiązanych z pieniędzmi można naliczyć znacznie więcej. Po pierwsze przychodzi na myśl, to fakt, że poznaje się wielu interesujących turystów, którzy mają sposobność swoich hostów zmotywować do samodzielnego zwiedzania.

Nawet jeszcze szersze możliwości zintegrowania się z niebanalnymi przybyszami z nieznanych kultur oferuje ”kanapowy surfing”, który nie jest po prostu wynajmowaniem turystom domów, bo to oferowanie darmowego łóżka, czy też jak sama nazwa wskazuje – kanapy. Zamiast zapłaty, otrzymuje się wspaniałe historie, co daje nowe spojrzenie na rzeczywistość, urozmaica nudne dni, zachęca do próbowania ciągle czegoś nowego – a tego nie da się kupić w żaden sposób.

Oferowanie usług na stronach takich jak Airbnb czy Couchsurfing daje motywację do wyruszenia samemu w świat. Warto to robić, bo znalezienie mieszkania (lub łóżka) w ciekawym miejscu jest coraz częściej za pomocą tych portali łatwiejsze i mniej stresujące, aniżeli zarezerwowanie dobrego motelu w niskiej cenie, a także który znajdowałby się w fajnej lokalizacji. Wyruszając na wakacje czy w Europie, czy do rejonów orientalnych, powinno zatem rozejrzeć się za ofertami wspomnianych, coraz chętniej używanych stron.

Choć plusów zdaje się być znacznie więcej, aniżeli argumentów przeciw, to niestety nie powinno być zaskoczeniem, że wiele osób dalej nie daje się do tego przekonać i, tym samym, przepłaca za wcale nie lepsze, jeśli chodzi o jakość i cenę, motele. Wyjeżdżając na przykład w wyjątkowe i dalekie kraje, które bywają może biedniejsze, może niebezpieczniejsze, niekoniecznie chce się ryzykować, że nasz gospodarz nie pojawi się na czas, nie będzie przyjemny, albo cokolwiek innego. Obawiając się wynajdywania łóżka na własną rękę, warto na przykład skorzystać z ogłoszeń towarzystw podróżniczych. Ci ludzie, czyli wprawieni w wynajdowaniu tańszych noclegów globtroterzy, pomogą zobaczyć calutką ziemię niekoniecznie szlakiem najbardziej popularnych atrakcji.

Może Ci się również spodoba