Home staging – czyli jak wpłynąć na cenę sprzedaży lub wynajmu nieruchomości?

Nietuzinkowym zajęciem, które pojawiło się na naszym rynku stosunkowo niedawno, jest specjalizacja w dziedzinie home stagingu. Co to istotnie znaczy? Czym zajmuje się znawca w takim zawodzie i czym w praktyce rożni się to od tradycyjnego urządzania wnętrz? Pod spodem podpowiadamy, co ma na celu takie zajęcie i kiedy warto korzystać z fachowca w tej dziedzinie.

Home staging to przygotowanie nieruchomości do zbytu lub wynajmu, aranżując jej wnętrze w taki sposób, by podbić jego nominalną wartość. Przyczyniają się do tego zabiegi dekorowania lokalu, które nie wiążą się z głębokim remontem, a wyłącznie będą mieć zastosowanie przy odświeżeniu mieszkania, uwypukleniu jego charakteru, tak aby sprawić duże doznanie na ewentualnych zainteresowanych – i podwyższyć ich liczbę. Stosownym przypadkiem jest np. urządzanie coraz to w wyższym stopniu ekskluzywnych aparthoteli. W tej kwestii zamysłem nie jest sprzedaż nieruchomości, ale jej dzierżawa na kilka dni, ale zasada jest podobna. Miejsce ma wyglądać zachęcająco i komfortowo – w ten sposób, aby zapewniało klientów.

Aparthotel to atrakcyjne rozwiązanie dla osób wyjeżdżających zarówno rodzinnie, jak i zawodowo. Czym odróżnia się od hotelu? Przede wszystkim tym, że pomieszczenia mają wygląd lokalu mieszkalnego, jesteśmy w stanie się w nim czuć niemal jak w domu. Przy dłuższych wakacjach – aparthotel stanowi wspaniałe rozwiązanie. Jak wygląda standardowe wnętrze aparthotelu? Nade wszystko winno być uniwersalne – chodzi o to, by trafić w gust sporej gamy potencjalnych klientów. W tenże sposób pogłębiamy rynek swych klientów. W tej kwestii powinny się sprawdzić klasyczne rozwiązania i naturalne materiały. Ważki jest także aspekt budżetowy. Zamysłem jest delikatny lifting aparthotelu, innymi słowy postępowanie, które nie narazi nas na wygórowane koszta.

Powinno się także zadbać o przestrzeń w pomieszczeniach aparthotelu – i zaaranżować je przestronnie. Kojarzy się to z wypoczynkiem i spokojem, a z pewnością jest to potrzebne na naszych wczasach, jak i przyda się do pracy w komfortowych okolicznościach. Na zakończenie – choć wydaje się to naturalne, niezmiernie ważką kwestią jest zachowanie absolutnej czystości. Tak wyposażony aparthotel – będzie na pewno zalecany przyjaciołom naszych klientów!

Może Ci się również spodoba